26
січня
2024

Що Ви знаєте про фертильність?

Сьогодні багато генетичних компаній працюють розробляють генетичні плани на 3, 5 а то й 10 років, не враховуючи темп генетичного потенціалу розвитку бугаїв і наукових досягнень в генетиці. Більшість господарств за кордоном і в Україні сьогодні використовують геномну оцінку бугаїв і за її результатами спеціальна програма проводять підбір бугаїв або працюють з бугаями-лідерами. Наявність належної програми відтворення є одним ключовим фактором для досягнення тільності високопродуктивних молочних корів. Програми штучного осіменіння можуть допомогти в досягненні успіху. За допомогою селекційних індексів можна спрогнозувати генетичний потенціал ферми, стада, худоби, корів тощо.

Одним із ключових індексів, який враховується при підборі бугая  є його фертильність (Fert. Index). Фертильність – це здатність корів або телят до виконання репродуктивних функцій та успішного розмноження. Це важливий аспект для господарства, оскільки впливає на продуктивність та ефективність господарювання.

Фертильність, на відміну від молочної продуктивності, яка є високо-успадкованою ознакою, є більш складною, адже на неї, крім генетичної складової, у більшій мірі впливають паратипові фактори, такі як умови утримання та годівля.

Типові компоненти індексу фертильності можуть включати: легкість отелення,  інтервал між отеленнями (Calving Interval), життєздатність (Livability), Pregnancy Productivity, мастит (Mastitis) тощо. Індекс фертильності знаходиться в певних межах( – 3   і до  +3).

Більше значення індексу фертильності вказує на те, що генетика тварини сприяє покращенню репродуктивних параметрів, що є важливим для ефективного управління розмноженням в стаді.

В компанії ТОВ СТ «Дженетикс України» всі бугаї відзначаються позитивним значенням індексу фертильності.

Необхідно зосереджувати увагу на покращенні компонентів індексу фертильності, а  ТОВ СТ «Дженетикс України»  допоможе Вам у цьому.